X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

group fitness dance class 480x320 کاردیو چیست و چرا باید آن را انجام دهید؟

کاردیو چیست:

به عبارت ساده، چیز مهمی‌ است تا شما را سالم و همانند تمرین با وزنه بدنتان را خوش اندام نگاه دارد. کاردیو چیزی فراتر از آنست که فقط به کاهش وزن شما کمک کند. در این نوشته تعریف کاردیو به علاوه ی ۱۰ دلیل برای اینکه چرا باید به کاردیو اهمیت بدهید برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم.

ادامه مطلب ...

 تمرینات مخصوص برای افزایش حجم ساق پا

ساق‌های الماسی شکل، وقتی از دید پشت به بدن نگاه می‌کنید نتیجه زحمات طاقت‌فرسائی هستند که برای پرورش این عضلات کشیده شده. علت عنوان کردن مورد فوق اینست که اکثر ورزشکاران در پرورش و فرم‌دهی به این عضلات قصور می‌کنند و به‌همین خاطر اکثریت در این عضله ضعف دارند

شاید دلیل عدم تمرین کافی برای این عضلات در این سئوال نهفته شده باشد که چطور این عضلات سرسخت و لجوج را می‌توان وادار به رشد کرد؟ حتی آرنولد نیز در خصوص پیچیدگی تمرین این عضلات مبهوت شده بود و زمانی‌که در این عضلات موفق به پیشرفت شد، دیگر نمی‌شد او را از حرکت بازداشت. این به این دلیل است که اولین کلید پیروزی در مقابل حریفان پی بردن به نقاط ضعف آنها و پس از آن است که قدرت واقعی شکست آنها را خواهید داشت.

ادامه مطلب ...

 

تکرارهای کم زیاد

یکی از تصورات نادرست و رایج میان مردم این است که تصور می کنند عضله ساق پا از چند تار ماهیچه ای که به کندی منقبض می شوند تشکیل شده است. این فرضیه نادرست دو مسئله را تحت الشعاع قرار می دهد که عبارتند از تکرارهای زیاد (20.25) جهت بالا بردن ظرفیت استقامت عضلات یا تکرارهای کمتر (8.12) جهت وارد کردن شوک به عضلاتی که به فعالیت استقامتی عادت کرده اند. در واقع هر دو روش صحیح است و هر یک خواص خود را دارد.  اگر چه تعداد تارهای کند انقباضی موجود در عضله نعلی بیشتر از تعداد تارهای تند انقباضی موجود در آن است، اما ساختمان عضله دوقلو طوری است که متناسب با فعالیت های استقامتی و قدرتی می باشد. این مسئله در حالی اتفاق می افتد که تعداد تارهای کند و تند انقباضی عضله دوقلو با عضله نعلی برابری می کند.
بنابراین به نظر می رسدکه اگر راهکار شماره یک یعنی تکرارهای کم و زیاد را اجرا کنید حتما می توانید انگیزه خوبی جهت تقویت عضلات مورد نظر فراهم کنید. برنامه تمرین بر اساس تکرارهای کم و تکرارهای زیاد را به طور متناوب اجرا نموده و یا هر دو را با هم ترکیب کرده و در روتین معینی از آن بهره بگیرید.

ادامه مطلب ...